Staleks Star
Posted in

Дарія Кручініна: навчання броу-стиліста і отримання ліцензії в США

«Бровіст, Барбіцід і інші брудні історії», – так можна було б назвати новий фільм Тарантіно, але це всього лише трейлер до реалій б’юті-індустрії в США.

Працюючи в Росії, я не замислювалася про ліцензування узагалі. Там більше піклуєшся про імідж, навчаннях, сертифікатах, реальних навичках і матеріалах, але ніяк не про державний номер в рамочці у робочого місця.

Про роботу бровістом в Америці: ця професія прирівнюється до cosmetics і esthetics навчання.

Простіше кажучи, ви можете бути візажистом без ліцензії (в ньому немає потреби), але не маєте права забрати жодного волоска з особи або тіла клієнта будь-якими інструментами: ножицями, ниткою, пінцетом. Якщо ж ви бровіст – ласкаво просимо в школи косметології та естетики, де за суму від 6 до 35 тисяч вас навчать …

… навчать тому, що бровісту знадобиться тільки на п’ять-сім відсотків в роботі: базові знання про шкіру і будову обличчя.

НАВЧАННЯ БРОВІСТА В АМЕРИЦІ

Скажу відразу: як такого, навчання lash & brow немає в школах косметології. Робота за стандартною схемою визначення найвищої точки брови, робота пінцетом і одним барвником, який найпопулярніший і доступний в США – це не дуже хороший підхід.

Тому йдуть вчитися часто до конкретного майстра, а не в школу. Школа потрібна виключно для ліцензії.

Кількість годин навчання (як і сума за курси) відрізняється від штату до штату. Наприклад, в Каліфорнії потрібно успішно провчитися 1600 годин в школі косметології, в той час як в Нью-Йорку – 1000.

Найчастіше доводиться вчитися робити манікюр, укладати волосся, проводити депіляцію просто тому, що ці предмети є в іспиті. Чесно? На мій погляд, це дивна система навчання, яка не дає глибоких знань в одному конкретному предметі. За таку суму це невиправдано дорого і сумно.

Під час іспиту належить скласти письмовий тест, а також закріпити і продемонструвати свої знання на моделі. Але найцікавіше – кожні 3 роки необхідно оновлювати ліцензію (зробити це просто, через онлайн сайт типу «держпослуги») без підтвердження підвищення і проходження нових курсів. Саме тому ми часто ловимо себе на думці: «Ну як вони це роблять? Це ж минуле століття! А ось у наааас … »

ПРО ПРАВИЛА СТЕРИЛІЗАЦІЇ В США

Відповідно до закону, броу-стиліст зобов’язаний:

  • Очистити інструмент від видимого сміття під проточною водою (clean & sanitize)
  • Очистити металеві інструменти в ультразвуковій ванні
  • Продезінфікувати (disinfect) інструмент, помістивши їх в прозору скляну ємкість з дезінфекційними засобами. Найчастіше це Isopropyl Alcohol% 70 або Барбіцід (Barbicide), розбавлений водою в пропорції 1: 4. До речі, незалежна лабораторія підтвердила, що Барбіцід вбиває Covid-19
  • Інструменти повинні знаходиться в ємкості з дезінфікуючими засобами мінімум годину.

Після цього, інструменти сушаться і зберігаються в закритому UV боксі від 45 хвилин. Це офіційні рекомендації сайту охорони здоров’я.

Наведу офіційний витяг від виробника Барбіціда: «Стерилізація – це знищення всіх мікробів за допомогою автоклава, що застосовується найчастіше в охороні здоров’я».

Тобто, на їхнє переконання, термічна стерилізація необхідна тільки якщо ви лікар або маєте безпосереднє відношення до роботи в охороні здоров’я.

Особисто для мене це дуже сумна історія, так як я до сих пір купую крафт-пакети і стерилізую пінцети для додаткової зручності, здоров’я і довіри моїх клієнтів.

Я стикалася з тим, що багато клієнтів просто не розуміють «що це за коричневий пакетик для пінцету». Тоді я розповідаю про плюси додаткової стерилізації, і вони повертаються до мене з «брудними історіями» майстрів манікюру та педикюру, наприклад 😅

СТРАХУВАННЯ БРОУ-МАЙСТРА

Відмінність індустрії краси в США – завжди необхідно «перестрахуватися», а іноді і в прямому сенсі застрахуватися: існують спеціальні страховки для працівників творчої і бьюті- сфери. Страхування мінімізує робочий стрес і ризик отримати повістку до суду.

Наприклад, 4 роки тому в одному з найвідоміших салонів в SoHo [South Houston – один з найдорожчих районів Манхеттена, популярний серед селебріті і модних персон, Прим.] Я стала свідком подальшого судового розгляду. Майстер впустила шпатель з воском для брів (він впав на обличчя клієнтки, наполовину покривши брови і вії). Засобу для зняття воску у них в салоні не виявилося, а крик жінки лунав ехом на всю будівлю. Через 4 місяці я дізналася, що салон виплатив їй компенсацію 75 тисяч доларів + покриття всіх медичних рахунків, а майстер втратив ліцензію назавжди. Для майстра тепер є два варіанти: або переїжджати в інший штат і заново вчитися, або змінити сферу діяльності.

Пред’явити повістку до суду можуть і за алергічну реакцію, і за фарбу, яка протрималася 3 дні замість заявлених 10.

Що особисто я роблю для власного спокою?

  • Оформляю професійну страховку;
  • Працюю тільки з адекватними клієнтами;
  • Оформляю через сайт з передоплатою, де клієнт читає умови і вказує, що він згоден з усіма можливими ризиками (алергіями, індивідуальними реакціями), тривалістю і вартістю процедур. Окремий обов’язковий пункт – попередження про зняття залишку суми за процедуру з карти при неявці, відміні і запізненні.

Ось на якому цікавому инсайте я себе спіймала: якщо робиш дешево – ніхто не буде ходити. Американці адекватно відносяться до середньої і вищої вартості, але маленька ціна їх відлякує. Чого не можна сказати про слово «безкоштовно»: так у мене на «безкоштовні» брови моделі розписані на місяць вперед!

Я щиро бажаю, щоб робота кожного майстра виглядала як романтична, легка і приємна комедія ❤

TOP