News
Posted in

Історія компанії Staleks

STALEKS – найбільша компанія в Україні з виробництва б’юті-інструменту з нержавіючої сталі. Продукцією STALEKS користуються як професіонали своєї справи (майстри індустрії краси), так і звичайні люди, які звикли доглядати за собою в домашніх умовах. Для зручності компанія в 2017 році стала випускати інструмент під двома брендами: STALEKS PRO – професійний інструмент для б’юті-стилістів, і STALEKS – для домашнього користування.

МРІЯ СТУДЕНТА І ЗАТОЧКА НА БАЛКОНІ

Як ідеальний інструмент з’являється з необробленого сталевого прутка, так і масштабна компанія виростає з крихітної заточувальної майстерні. Будь-яка справа вимагає часу і терпіння.

Місцем народження майбутньої компанії називають Харків. Саме тут студент Олексій Колодяжний робив перші кроки в освоєнні нового ремесла – заточування інструментів. Тоді про великий бізнес ніхто не думав, заточувати інструмент Олексій почав в якості підробітку, щоб заробити в лихі студентські роки. Тоді було не так багато майстрів манікюру, інструмент не відрізнявся бездоганною якістю і гостротою, і б’юті-індустрія в Україні приходила з запізненням, але вже тоді чуття не підвело студента – в цій сфері точно повинен з’явитися новий виробник.

Ідею Олексія підтримав його найкращий шкільний друг – Станіслав Євтушенко. Разом хлопці дізналися всі тонкощі заточування інструменту, робили це спочатку вдома на балконі, обладнали там міні-майстерню. Про їх уміння дізнавалися все більше майстрів манікюру, їм потрібно було практикуватися на гострому інструменті, але заточка була доступна далеко не скрізь.

STALEKS ВІД СЛОВА «СТАЛЬ»

Олексій вирішив ризикнути, і в 1996 році відкрив свою першу заточувальну майстерню. Крім заточування, шліфування й полірування манікюрного інструменту, в майстерні стали виробляти свій інструмент. Тоді асортимент був представлений всього однією моделлю кусачок, ножиць, пінцету і лопатки. Все що потрібно для початку!

Але який бізнес може існувати без назви? Оскільки перший інструмент був виготовлений зі сталі, компанію назвали в честь матеріалу – «Сталекс».

З тих пір в асортименті з’явилися і інші інструменти (пилки, педикюрні диски, терки для стоп, одноразові абразиви), але компанія залишається вірна обраному вектору і основну увагу приділяє виробництву зі сталі. Всього компанія виробляє 400 видів інструментів – вироби зі сталі включають кусачки, ножиці, пінцети для брів і нарощування вій, лопатки з різними робочими частинами, фрези і багато іншого.

ЗАВОЮВАННЯ Б’ЮТІ-СВІТУ

Але не будемо забігати вперед, адже до всього цього розмаїття асортименту нас відділяє понад 20 років!

В кінці 90-х корабель STALEKS впевнено поплив в океані б’юті-індустрії, і високою якістю інструменту зацікавилися за межами України. Спочатку компанія експортувала в Росію, потім в Білорусь, трохи пізніше – в Вірменію, Азербайджан і Казахстан. Вперше в 2006 році компанія взяла участь у масштабній міжнародній виставці InterCHARM в Москві і Києві, і тоді компанія заручилася надійною партнерської підтримкою.

Нове десятиліття – нові революції в виробництві. З’явився Термопластавтомат, завдяки чому вдалося налагодити випуск виробів з пластмаси. Розробка власного конструкторського бюро допомогла розширити асортимент. З установки італійського преса почалося створення власної кузні. З того часу компанії не потрібно було звертатися до посередників у виробництві заготовок для інструменту – все вироблялося однією компанією. А в 2013 році у STALEKS з’явився власний завод під Харковом, який відкрив дорогу до Європи.

Почалися перші поставки в Польщу, Бельгію, Латвію, Литву. У 2015 році з’явився перший європейський офіс STALEKS в Вільнюсі. Інструмент можна замовити з Естонії, Німеччини, Швеції, Ірландії, Румунії, Італії та ряді інших країн. У 2016 році асортимент налічував 160 видів інструменту, почався експорт в США.

ЩО МАЄМО ЗАРАЗ?

STALEKS існує на ринку вже 25 років, і за цей час компанія з крихітної заточувальної майстерні стала заводом повного циклу виробництва.

Нині компанія випускає інструмент під двома брендами – STALEKS і STALEKS PRO, щоб покупцям було простіше орієнтуватися в асортименті. Перший бренд – інструмент для домашнього користування, другий – для майстрів, які постійно працюють з клієнтами і мають потребу в довговічному і практичному інструменті.

Сьогодні це успішна компанія що розвивається, великий і дружний колектив, визнання і популярність більш ніж в 60 країнах по всьому світу. Це широкий асортимент, багаторічний досвід і співробітництво з провідними б’юті-стилістами і лідерами думок.

TOP